Skip to main content

“MIECZYSŁAW MAREK IŻAK. IN MEMORIAM”

“MIECZYSŁAW MAREK IŻAK. IN MEMORIAM”

Wernisaż 14 września 2018 r. godz. 18.00
BWA Ostrowiec
al. 3 Maja 6 III p.

 

MIECZYSŁAW MAREK IŻAK /1940-2018/

Urodzony w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był absolwentem Studium Dekoracyjnego w Warszawie. W 1986 roku otrzymał nadany mu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki tytuł artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej – sztuka użytkowa. Był członkiem „Sztuki Polskiej” – delegatura w Kielcach i Sztuki Użytkowej –Związek Artystów Polskich, a także ostrowieckiej „Grupy 10”.

Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m.in. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Kielcach, Krakowie, Sandomierzu, Skarżysku, Starachowicach, Tarnobrzegu, Nowej Hucie, Lublinie, Brukseli. Laureat nagród: II nagroda na wystawie poplenerowej „Chęciny 82”, nagrody na wystawach plastyki i fotografii środowiska ostrowieckiego: 83 r., 86 r., „Przedwiośnie” – BWA Kielce, 1986 r.

Od 1976 do 1984 roku prowadził zajęcia z tkactwa artystycznego jako instruktor plastyki I kat. w Zakładowym Domu Kultury Huty Ostrowiec im. Marcelego Nowotki. W latach 1984 -2015 w Miejskim Centrum Kultury prowadził Sekcję Tkaniny Artystycznej MCK, której uczestnicy corocznie brali udział w wystawach, pokazach sztuki i plenerach plastycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *