Skip to main content
Spacerownik po mieście, BWA Ostrowiec Świętokrzyski

“Spacerownik po mieście. Architektura”

Oferujemy Państwu edukacyjny spacer po Ostrowcu Św., dotyczący architektury i historii miasta. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.

Najbliższy spacer: 21 czerwca (piątek) o godz. 17.00
Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba

Spacer rozpoczynamy w okolicy McDonald’s, a kończymy w Rynku. Na tym odcinku zatrzymujemy się przy dziesięciu obiektach i dokładniej przyglądamy się budynkom, np. poczcie, kinu, kościołowi. Przewodnik przybliża historię danego obiektu, jego funkcję i na przykładach z polskiej lub światowej architektury, prezentowanych na planszach, tłumaczy i opisuje części budynku składające się na dany styl architektoniczny. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami poruszanymi podczas zajęć. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy).

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną np. “Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny”, “Modeks”.

Rezerwacja spaceru w innym terminie dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

2 thoughts to ““Spacerownik po mieście. Architektura””

    1. Witam Panią. W najbliższym czasie nie planujemy spacerów otwartych. Jak pogoda pozwala odbywają się spacery dla grup zorganizowanych (szkół). Na spacer ogólnodostępny poczekać trzeba do wiosny. Wówczas ogłosimy terminy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *