Skip to main content
Spacerownik po mieście, BWA Ostrowiec Świętokrzyski

Spacerownik po mieście. Architektura

Zapraszamy na spacer po Ostrowcu Św., dotyczący historii architektury.

Spacer rozpoczynamy przy moście im. ks. Popiela na alei 3 Maja, a kończymy w Rynku. Na tym odcinku zatrzymujemy się przy dziesięciu obiektach i dokładniej przyglądamy się budynkom, np. poczcie, kinu, kościołowi. Przewodnik przybliża historię danego obiektu, jego funkcję i na przykładach z polskiej lub światowej architektury, prezentowanych na planszach, tłumaczy i opisuje części budynku składające się na dany styl architektoniczny. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 2 godzin (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy). Zbiórka pod McDonald’s.

Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często niezauważanych elementów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń, by móc zobaczyć ją w niecodzienny sposób.

Bilety:
Grupy zorganizowane (od 5 osób): 5 zł/osoba
Osoby indywidualne: 20 zł
Rezerwacja terminu tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną np. “Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny”, “Modeks”.

2 thoughts to “Spacerownik po mieście. Architektura”

    1. Witam Panią. W najbliższym czasie nie planujemy spacerów otwartych. Jak pogoda pozwala odbywają się spacery dla grup zorganizowanych (szkół). Na spacer ogólnodostępny poczekać trzeba do wiosny. Wówczas ogłosimy terminy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *