Skip to main content

Spacerownik po mieście. Z hutą w tle

Zapraszamy na edukacyjny spacer, podczas którego przyjrzymy się na urbanistyce, architekturze i sztuce w przemysłowej dzielnicy Ostrowca Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów i obiektów a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

Spacer po osiedlu hutniczym rozpocznie się przy Rondzie Republiki Ostrowieckiej a skończy przy Rondzie 25-lecia Solidarności. Już w samych nazwach tych miejsc zapisana jest blisko stuletnia historia robotniczego Ostrowca. Niespiesznie spacerując meandrami po osiedlu, zapoznamy się z charakterystycznym układem urbanistycznym osady fabrycznej, zwiedzimy kilka obiektów architektonicznych, poznamy sylwetki osób, które tu żyły i były ważne dla przemysłowego Ostrowca. Istotną częścią spaceru będzie prezentacja unikatowych zdjęć archiwalnych oraz planów niezrealizowanych budynków w tej części miasta.

Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł
Rezerwacja terminu dla grup zorganizowanych (min. 5 osób): tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec i lider Stowarzyszenia Kulturotwórczego Nie z tej Bajki, w ramach którego realizuje projekty artystyczne łączące fotografię i historię lokalną m.in. “Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny” czy “Modeks”.

Relacja ze spaceru z 23 czerwca 2019 r. na stronie Radia Kielce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *