Skip to main content
15. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki - BWA Ostrowiec

15. MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI – prace zakwalifikowane

Jury 15. Międzynarodowego Jesiennego Salonu Sztuki w składzie:
/
The jury of the 15th International Autumn Salon of Art composed of:

Prof. zw. dr hab. Marcin Berdyszak
Dr hab. Maria Kiesner, Prof. ASP
Prof. zw. dr hab. Ryszard Ługowski
Prof. zw. dr hab. Sławomir Marzec
Dr hab. Agnieszka Rożnowska-Jasiewicz, Prof. ASP

Na podstawie dokumentacji 531 prac nadesłanych przez 203 artystów z Austrii, Białorusi, Bułgarii, Finlandii, Grecji, Indii, Kanady,  Kolumbii, Niemiec, Norwegii, Polski, Serbii, Szwecji, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wyłoniło do wystawy pokonkursowej prace następujących artystów:

/

On the basis of the documentation of 531 works submitted by 203 artists from Austria, Belarus, Bulgaria, Finland, Germany, Greece, India, Columbia, Italy, Norway, Poland, Serbia, Sweden, United Arab Emirates, has selected works of the following artists for the post-competition exhibition:

  1. Anastasiou Ioannis
    – XXIc Trichotomy V, printmaking – etching, aquatint, serigraphy, 70 x 100 cm
    – XXIc Trichotomy VI, printmaking – etching, aquatint, serigraphy, 70 x 100 cm
  1. Balawender Wiktoria
    – Przepływ, akryl na płótnie, 100 x 80 cm
    – Mgławica, akryl na płótnie, 110 x 140 cm
  2. Bartnik Krzysztof
    – Arboretum_4_2019_akwarela_papier_70 x 100 cm
    – Arboretum_5_2020_akwarela_papier_70 x 100 cm
  3. Birukova Katsjaryna
    – Korytarze, tryptyk, akryl na płótnie
  4. Brzegowy Andrzej
    – Zwierzę_2021_drewno_farba olejna, węgiel drzewny_85 x 140 x 150 cm
  5. Bugała-Kamińska Olga
    – Glukoza, akryl na płótnie, 70 x 70 cm
  6. Bujak Dorota
    – Myśl zapuszczała się tajnie w labirynty VI, monotypia żelatynowa, grafika cyfrowa, 130 x 86 cm
  7. Butkiewicz Piotr
    – Wszechświat, drewno, wys. 85 cm
  8. Cichosz Joanna
    – Przyjaciele, technika mieszana, papier 400g, 46,5 x 34 cm
  9. Czapor-Zaręba Barbara
    – Przejscie_5a_ druk solwentowy_dibond, 70 x 95 cm
  10. Czarnecka Marta
    – 8 kwietnia 2017 r., olej na płótnie, 150 x 120 cm
  11. Czech Adam
    – Minds map 1 – friday -pandemic mist_algrafia barwna, 80 x 74 cm
  12. Dański Mariusz
    – Z cyklu Zasiałem białe ziarno – A potem Ty, 2021, druk pigmentowy na płótnie, 80 x 80 cm
  13. Desperak Piotr
    – Mnisi z Tybetu, więźniowie z Salwadoru (dyptyk), akryl, olej, płótno, 120 x 150 cm
  14. Dętkoś Monika
    -Picture in picture, akryl, olej, płótno, 110 x 110 cm
    -Spring, akryl, olej, płótno, 110 x 110 cm
  15. Dragosz Emilia
    – W tej chwili cudze słowa już nic nie znaczą, 130 x 75 cm
  16. Dymiński Łukasz
    – Odbicia, olej na płótnie, 200 x 120 cm
  17. Dzikowska Katarzyna
    – Inside-Outside-Reveries_02_ akryl i akwarela na impregnowanym papierze, 30 x 42 cm
  18. Egger Manfred
    – State of the World I_Woodblock Print_40 x 60 cm
    – State of the World II_Woodblock Print_40 x 60 cm
    – State of the World III_Woodblock Print_40 x 60 cm
  19. Emilewicz Irena
    – barwnik_ojczysty_80 x 80 cm
    – barwnik_ojczysty_80 x 80 cm
  20. Gała Dobiesław
    – Z z cyklu  Rudimenta I, tech. własna, 100 x 70 cm
  21. Gębczak Barbara
    – Bar Bartek, akryl na płótnie,80 x 100 cm
    –  Parasole, akryl na płótnie, 73 x 100 cm
  22. Gogół Magdalena
    – W lesie 2_olej_plotno, 80 x 120 cm
  23. Goral Ewa
    – Ikebana, akryl na płótnie, średnica 108 cm
  24. Gorączko Renata
    – Brzoza akryl, płótno, 70 x 70 cm
  25. Gozdek Lucyna
    – Błękitna aberacja II, technika własna, 60 x 90 cm
    – Błękitna aberacja_technika własna, 60 x 80 cm
  26. Grabowski Mikołaj Konrad
    – Konstrukcje przyszłości I, obiekt, technika mieszana, 220 x 100 x 5 cm
  27. Grodecka Justyna
    emigracja_wewnetrzna_rysunek_tuszem_na_kartonie_poprzeprowadzkowym_170 x 81 cm__01
    emigracja_wewnetrzna_rysunek_tuszem_na_kartonie_poprzeprowadzkowym_170 x 81 cm__02
    emigracja_wewnetrzna_rysunek_tuszem_na_kartonie_poprzeprowadzkowym_170 x 81 cm__03
  28. Hancharova Darya
    – Nieskończoności2_ akryl na płótnie_160 x 120 cm
    – Nieskończoności3_ akryl na płótnie_130 x 90 cm
  29. Hupas Sara
    Erupcja_ papier z odzysku klejony, gips_(2x) ok. 21 x 16 x 16 cm
    Gdy nastanie nowy dzień_niszczarka do papieru, urna, papier, 100 x 35, 55 cm
  30. Ivanova-Stoimirova Nikoleta
    – Frames1, CGD work, 100 x 70 cm
  31. Jankowska Agnieszka
    – archiwum I tkanie pamięci, plexiglas, papier, 100 x 100 x 4 cm
    – archiwum III tkanie pamięci, plexiglas, papier 100 x 100 x 4 cm
  32. Jastrzębska Martyna
    – resztki_obiekt1 – silikon, palec, 7 x 2 x 3 cm
  33. Jaszewski Jakub
    -DEUS_BELLI_ druk cyfrowy_70 x 100 cm
  34. Kasapyan Krikor
    – Illuminated, drawing with frame, 30 x 30 cm
  35. Kędzierska-Góźdź Róża
    – Zaczekaj_druk cyfrowy, 100 x 70 cm
  36. Kilan-Borowska Monika +
    – 1_speechless_rysunek na papierze_40 x 50 cm
  37. Kita Izabela
    – Z cyklu Robótki ręczne, Wszystko się ułoży, Instalacja, szkło, drewno 80 x 90 cm
  38. Kosiec Małgorzata
    – EMANATION, olej na płótnie, 92 x 73cm
  39. Królicki Dawid
    – Ekspozom, obiekt, techn. mieszana, ok. 450 x 130 x 400 cm
    – Nieuniknione, obiekt, techn. mieszana, 310 x 137 x 93 cm
  40. Kyllönen Mia Huu
    – cry your eyes out, acrylic and gouache on cardboard, 60 x 50 cm
  41. Lasoń Aleksandra
    – Dysharmonia XXXI_druk pigmentowy, kolografia_150 x 70 cm
    – Dysharmonia XXXII_druk pigmentowy, kolografia_150 x 70 cm
  42. Laszenko Aleksander
    – Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (1) 1,2,3,4,5,6,7…, 30 x 100 cm, olej na płótnie
    – Zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (2)1,2,3,4,5,6…, 30 x 100 cm, olej na płótnie
  43. Lenik Iwona
    – Between black relations, akryl, płótno, 100 x 70 cm
    – Somewhere between blue, akryl na płótnie, 100 x 100 cm
  44. Libero Magdalena
    1 z cyklu Matki, akryl i kredka na płótnie 50 x 50 cm
  45. Ligenza Artur
    – ogród hypnerotomachia poliphili, 100 x 80 cm
  46. Łońska Agnieszka
    – reality warping, rysunek na washpapie, 100 x 75,5 cm
  47. Łukasik Jarosław
    – Cisza, olej na płótnie; 70 x 100 cm
    – Dyskrecja, olej na płótnie; 70 x 100 cm
  48. Łutowicz Cezary
    – różne przestrzenie 003
  49. Maj Tamara
    – Z cyklu RECYKLING – DOM BIAŁEJ MAGII I, techn. autorska, 100 x 100 cm
  50. Markiewicz Andrzej
    – Synekdocha 17… w półcieniach, E.A., papier+ołówek, 20 x 20 cm
  51. Mazuś Joanna
    – Wyzwolenie potencjału metafizycznego zmysłowości V, tempera żółtkowa na płótnie, 120 x 80 cm
  52. Mlącka Joanna
    – Martwa natura z kulą, olej na płótnie, 90 x 80 cm
    – Martwa natura z wazonem, olej na płótnie, 92 x 73 cm
  53. Nikić Ivo
    – No tittle, 120 x 100 cm
    – tree, 120 x 100 cm
  54. Pedrali Fabrizio
    – BETA 1, aluminium, palisander, 50 x 50 cm
  55. Pitucha Emilia
    – Ograniczenia formalne I, rysunek ołówkiem, 68 x 48 cm
    – Ograniczenia formalne II, rysunek ołówkiem, 68 x 48 cm
  56. Prusinowska Aleksandra
    – FaxigenXL75mg_160 x 110 cm
  57. Romanowska Milena
    – Pusta widownia 90 x 110 cm
    – Zamarłe_osiedle_
  58. Rumin Krzysztof
    – Gracje na koniach_100 x 70 cm
  59. Rumińska Katarzyna
    – good for you, akryl, ołówek, tkanina, poliaktyd, 90 x 83 x 13 cm
  60. Salij Aleksander
    – Koncepcja przestrzeni – olej na płótnie, 60 x 80 cm
  61. Spyrka Natalia
    – Uprzedmiotowienie I (widok 3), ceramika, angoba, 27 x 39 x 90 cm (1)
  62. Stachura Iwona
    – Recykling szkicu. Różowy 3, olej na płótnie naklejonym na płytę, 84 x 78 cm
  63. Staniorowska-Buła Aleksandra
    – Axis Mundi _olej na płótnie _ 150 x 100 cm
  64. Stoev Svetlin
    – Celt_ metal_stone _20 x 10 x 10_ cm
  65. Sundqvist Sara
    – Sea and Plastic – Plastic and Sea, installation, 150 x 150 cm + plastic bags 20 x 20 x 40 each
    –  The family, installation, 30 x 50 x 40 cm
  66. Syczyński Filip
    – Bez tytułu, olej na płótnie, 200 x 150 cm
  67. Szymielewicz Marta
    – Do_czego_to_podobne_ol_pl_140 x 100 cm
  68. Ślusarek Teresa
    – Monster20_technika własna_50 x 140 cm_2 części 50 x70cm
    – Monster21_technika własna_50 x 140 cm_2 części 50 x 70 cm
  69. Święcicki Jakub
    – Struktur3_technika tkanina artystyczna_80 x 123 cm
  70. Urbański Rafał
    – Martwe-pixele-czerwony-tryptyk, akryl na płótnie 100 x 100 cm x 3
  71. Walendykiewicz Kamila
    – MAGICZNA RÓŻDŻKA_olej na płótnie_100 x 70 cm
  72. Widelski Henryk
    – Z cyklu – Stratygrafia obrazu Sublimacja myśli –  OSTATNIA WIECZERZA technika własna, płótno, płyta, wym. 261 x 120 cm
  73. Wilk Marzena
    – ‘Bio-Twory’, szkło hutnicze, 61 x 40 x 18 cm
  74. Wojciechowski Adam
    – Moje przestrzenie 1, olej 150 x 100 cm
  75. Wolska Urszula
    – Biała Flaga 1, obiekt technika własna, wym. 30 x 28 x 40 cm
    – Uciec od Przeszłości, instalacja z 2 obiektów, wym. po rozłożeniu 175 x 175 x 100 cm
  76. Woroniec Piotr
    – Elementarz_tech. mieszana na płótnie_200 x 180 cm
  77. Wójcik Barbara
    – Spiżarnia, akryl, płótno, 120 x 140 cm
  78. Wysocka Marcjanna
    – Niepamięć 1, rysunek, papier, 65 x 50 cm
  79. Zaręba Witold
    – Artefakt_wiary_I_linoryt_128 x 5 cm
  80. Zdanowicz Andrzej
    – Relacje I, olej, płótno, 60 cm x 50 cm
    – Relacje II, olej, płótno, 60 cm x 50 cm
  81. Zdanowicz Maciej
    – Obrazy doby postprawdy_atak na Kapitol
    – Obrazy doby postprawdy_protesty na Białorusi
  82. Ziołowicz Katarzyna
    – Bionic Strcutures 1_ druk pusty, ołówek, 100 x 70 cm
  83. Zuba-Benn Aleksandra
    – Z cyklu Zapis naturalny, akwarela, olej na płótnie 120 x 120 cm
  84. Zych Jagoda
    – Z cyklu ,,Żółć. Rozpad”, olej na płótnie, 60 x 50 cm
  85. Żuk Paulina
    – II z cyklu w, tempera jajowa tłusta na płótnie, 157 cm x 200 cm
    –  XII z cyklu wycinanki, tempera jajowa na płótnie, grunt półtłusty, pastel; 200 x 220 cm

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym Artystom!
Przypominamy o nadsyłaniu prac do 3 września 2021 r.

Congratulations to all qualified Artists!
We would like to remind you to submit your works till 3 of September 2021.

Organizatorzy / Organizers

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *