Skip to main content

Spacerownik po mieście. Żydowski Ostrowiec

Zapraszamy na edukacyjny spacer dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

Spacer rozpoczynamy pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a kończymy w Rynku. Po drodze zatrzymujemy się m.in. w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji, oraz prezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli pochodzenia żydowskiego. Opisy wzbogacone są o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny.

Bilety:
Grupy zorganizowane (od 5 osób): 5 zł/osoba
Osoby indywidualne: 20 zł
Rezerwacja terminu tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Autor książki fotograficznej “Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny” i bloga „Żydowski Ostrowiec” www.zydowskiostrowiec.blogspot.com

Relacja portalu naOSTRO.pl ze spaceru 27 kwietnia 2019 r.

Fotorelacja ze spaceru 22 lipca 2018r. (fot. Arek Sobieraj)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *