Skip to main content

“Spacerownik po mieście. Żydowski Ostrowiec”

Zapraszamy na edukacyjny spacer dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń. Wiedza przekazywana na spacerze ma także na celu kształtowanie postaw tolerancji dla innych kultur. Podczas zajęć w plenerze młodzież szkolna pozna mało znane fakty z historii Ostrowca miasta a także uzyska podstawowe informacje o kulturze żydowskiej.

Spacer rozpoczynamy pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a kończymy w Rynku. Po drodze zatrzymujemy się m.in. w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji, oraz prezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli pochodzenia żydowskiego. Opisy wzbogacone są o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny (istnieje możliwość dostosowania czasu do potrzeb grupy).

Koszt uczestnictwa w spacerze: 5 zł/osoba

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Od lat prowadzący bloga „Żydowski Ostrowiec” www.zydowskiostrowiec.blogspot.com

Rezerwacja:
Biuro Wystaw Artystycznych
ul. Siennieńska 54
tel.: + 48 41 263 20 48
e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *