Skip to main content

Spacerownik po mieście. Żydowski Ostrowiec

Zapraszamy na edukacyjny spacer dotyczący żydowskiej przeszłości Ostrowca Św. Ideą „SPACEROWNIKA PO MIEŚCIE” jest odkrycie miasta na nowo, ukazanie jego wartościowych, a często zapomnianych faktów z jego historii a także uwrażliwienie na otaczającą nas przestrzeń.

Spacer rozpoczynamy pod Pomnikiem Żydów Ostrowieckich przy ul. Starokunowskiej, a kończymy w Rynku. Po drodze zatrzymujemy się m.in. w miejscu po synagodze, w dawnej dzielnicy żydowskiej czy na kirkucie. Przewodnik przybliża dawny wygląd i funkcję danej lokalizacji, oraz prezentuje sylwetki ważnych ostrowieckich obywateli pochodzenia żydowskiego. Opisy wzbogacone są o unikatowe zdjęciach prezentowe na planszach. Każdy z uczestników na zakończenie spaceru otrzyma folder z najważniejszymi informacjami. Czas trwania spaceru to około 1,5 godziny.

Bilety:
Grupy zorganizowane (od 5 osób): 5 zł/osoba
Osoby indywidualne: 20 zł
Rezerwacja terminu tel.: + 48 41 263 20 48, e-mail: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Spacer prowadzi Wojtek Mazan – fotograf, kurator, aktywista, patriota lokalny. Pracownik BWA Ostrowiec. Autor książki fotograficznej “Szmul Muszkies. Fotograf profesjonalny” i bloga „Żydowski Ostrowiec” www.zydowskiostrowiec.blogspot.com

Relacja portalu naOSTRO.pl ze spaceru 27 kwietnia 2019 r.

Fotorelacja ze spaceru 22 lipca 2018r. (fot. Arek Sobieraj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content