Skip to main content

Dyskusyjny Klub Sztuki: Daniel Rycharski / wydarzenie odwołane

UWAGA! Z powodów niezależnych od organizatora zaplanowane na dziś spotkanie nie odbędzie się.
Najmocniej przepraszamy!

W ramach Dyskusyjnego Klubu Sztuki zapraszamy na spotkanie z artystą DANIELEM RYCHARSKIM

23 maja 2019 r., czwartek,  godz. 18.00

BWA Ostrowiec
aleja 3 Maja 6, III p.

wstęp wolny

Daniel Rycharski  – artysta wizualny, aktywista. Zajmuje się działaniami artystycznymi w przestrzeni wsi, jest twórcą wiejskiego street artu. Laureat Paszportu „Polityki” 2016. Jego indywidualna wystawa „Strachy” prezentowana jest do 22 kwietnia br. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

„Wystawa „Daniel Rycharski. Strachy” to przegląd działalności twórcy, który rozwija własną formę współpracy ze społecznością lokalną w rodzinnym Kurówku. Tworzy propozycję aktywizmu artystycznego, poddając pod dyskusję problem tożsamości oraz granic przynależenia do wspólnoty religijnej. Jego sztuka jest jednym z tych rodzajów artystycznej praktyki, która w sposób bezkompromisowy i nowatorski syntetyzuje paradoksy aktualnej rzeczywistości. W swoich pracach potrafi opowiedzieć pozornie sprzeczne doświadczenie: bycia wierzącym artystą, gejem pracującym w konserwatywnej społeczności nad nowymi sposobami emancypacji od rutynowych form religii.” (artmuseum.pl)

Daniel Rycharski – Życie i twórczość

Daniel Rycharski, Strachy, Kurówko, 2018. Fot Daniel Chrobak
Daniel Rycharski, Strachy, Kurówko, 2018. Fot Daniel Chrobak

Dyskusyjny Klub Sztuki to spotkania kierowane do osób chcących poznać tendencje w sztuce współczesnej, którzy dodatkowo są dociekliwi i lubią zgłębiać temat. Ludzie sztuki – artyści, kuratorzy czy badacze – przybliżają swoje rozumienie sztuki i prezentują własną praktykę artystyczną, co staje się punktem wyjścia do dyskusji. Prowadzenie DKS – Wojtek Mazan.
Jeżeli chcesz otrzymywać bezpośrednio informacje o kolejnych spotkaniach Dyskusyjnego Klub Sztuki napisz do nas na adres: promocja@bwa.ostrowiec.pl

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *